Firma Jan Leksa – B&L byla založena v únoru roku 1992 a podnikající jako fyzická osoba v kovovýrobě. Z prvopočátku se zabývala výrobou drobných kovových součástí a výrobků, mimo jiné i kouřovodů a komínových komponentů.

   Od roku 1994 se specializuje na výrobu kouřovodů a prodej kovových komínových systémů včetně příslušenství. Ve spolupráci s místními kominickými firmami realizuje první náročnější dodávky rekonstrukcí a staveb kouřových cest.

   Díky vzrůstající poptávce po nabízených službách a zajištění plynulosti zakázek nabírá nové zaměstnance s stěhuje do nových větších prostor. 

   V roce 1997 získává osvědčení a atest na výrobu vlastních kovových komínových systémů a kouřovodů z nerezi a hliníku.

   V roce 1998 se stává majitel firmy Jan Leksa členem Společenstva kominíků České republiky  www.skcr.cz
   Z důvodu zkvalitnění služeb a postupu legislativy v podnikání získáváme v roce 1999 oprávnění provozovat živnost kominictví.


    Postupně se stává významným regionálním dodavatelem komínových systémů a komponentů komínových systémů.  Spolupracuje nejen s výrobci komínů, ale i odbornými montážními firmami – kominíky, ale i topenářskými firmami. Poskytuje základní služby v oboru kominictví jako čištění a kontrolu komínů dle vyhlášky č.111/1981 Sb.


   V dubnu 2002 je majitel firmy Jan Leksa zvolen cechmistrem Společenstva kominíků ČR kraje Vysočina a členem Rady SKČR. loga_kominiku.jpg
 Od roku 2004 rozšiřujeme naše služby o kamnářství – prodej krbových kamen, krbových vložek a příslušenství, stavby krbů a zahajujeme provoz internetového obchodu KRBO - od roku 2008 má jiného provozovatele.

V dubnu 2006 je otevřena kancelář a část skladu komínů do nových a modernějších prostor v Jihlavské ulici 16 ve Žďáře nad Sázavou. 

V roce 2007 zahajujeme nově prodej a montáže komínových systému CIKO, RICOM, BRILON . I nadále prodáváme a montujeme komínové systémy předních lídrů stavebního trhu jako SCHIEDEL, Vacovský GROUP, JEREMIAS ... 

    Od počátku roku 2009 rozšiřujeme portfolio prováděných služeb o specializované stavební činnosti - frézování komínů.

Náhled  Náhled  Náhled  Náhled Náhled

V roce 2009 jsme se stali prověřeným dodavatelem služem pro koncern Volkswagen Group - závod Škoda Auto a.s. a další významné dodavatele v automobilovém průmyslu v našem regionu. S předstihem vlastníme osvědčení o získané odborné kvalifikaci a způsobilosti " Revizní technik komínů", které je nutné od roku 2011 pro provádění revizí komínů a spalinových cest. Od roku 2010 jsme trvale registrováni jako bezúhonná důvěryhodná firma v Centrálním registru dlužníků. Díky používání kvalitních certifikovaných materiálů, moderních postupů a techniky poskytujeme našim zákazníkům na služby nadstadardní záruky. Našim cílem do budoucích let je udržet nastavenou kvalitu služeb a snížit čekací dobu posílením pracovní kapacity a zřízením další provozovny.  

    V současnosti jsme schopni poskytovat nejen běžné kominické práce jako čištění, kontroly a revize komínů a spalinových cest, ale i zrealizovat zakázky kompletních spalinových cest od tepelně-technického návrhu, přes montáž komína, až po dodávku vhodného spotřebiče s kouřovodem a jeho uvedení do provozu.